بمب باران برای صلح !

  • چهارشنبه, 25 تیر 1393

 

پیمان آتلانتیک شمالی « ناتو » به شصد و پنجمین سال تاسیسش نزدیک می شود در حالی که طی سالهای متمادی گسترش رو به شرق این پیمان جهان را نه تنها امن تر نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری پویش مادران مسلمان به نقل از شبستان، جنگ بوسنی اولین دخالت نظامی مستقیم ناتو پس از تاسیس این سازمان بود به طوری که جنگنده های آمریکایی با بمباران روستاها و شهرهای صرب به جنگ قومی در مرکز اروپا پایان دادند. البته که شاهدان عینی و گزارش های رسمی نشان می دهد اگر آمریکایی ها در این نبرد وارد نمی شوند عملا نیروهای اروپایی و سازمان ملل قادر به کنترل شرایط نبودند.

 در همین حال 2 هزار شهروند صرب میان سال های 1996 تا 1999 جان خود را بر اثر بمباران جنگنده های آمریکایی از دست دادند ، تنها دو سال بعد یعنی در سال 2001 ناتو بر اساس بند پنجم منشور خود به خاطر حمله به یکی از اعضا وارد جنگ در افغانستان شد که تا سال نوامبر 2011 ادامه یافت و صد ها سرباز در این نبرد به نتیجه جان خود را از دست دادند. ناتو همچنین با ایجاد منطقه پرواز ممنوع وارد نبرد علیه رژیم قذافی شد که پس از سقوط کامل و قتل دیکتاتور لیبی عملا این کشور به ویرانه ای مبدل شده است.

ناتو مملو از قانون شکنی است که در می توان کشتار میترویشا و بمباران سفارت چین در بلگراد در این رابطه مثال زد. اعضای ناتو می گویند شلیک بمب صلح را به ارمغان می آورند آنها باور دارند از این طریق با کنترل خسارت می توان از درگیری ها جلوگیری کرد نتایج فعالیت آنها ویرانه های در افغانستان ، پاکستان و لیبی است .

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

تازه های سایت