ابتکار: بمباران غزه اوج جنایت و نسل کشی علیه بشریت است

  • جمعه, 03 مرداد 1393


معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بمباران غزه و مردم مظلوم فلسطین اوج بی عدالتی، جنایت و نسل کشی علیه بشریت است.

به گزارش پایگاه خبری پویش مادران مسلمان به نقل از ایرنا، معصومه ابتکار روز جمعه در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار کرد: این نسل کشی نشان می دهد یک نابسامانی جدی در خاورمیانه به وجود آمده است که حل و فصل آن برای آینده جهان، صلح و مهار افراطی گری و خشونت بسیار حایز اهمیت است.

وی گفت: چنین وضعیتی این تصور را پیش می آورد که قدرت های جهانی اراده کنترل این شرایط را ندارند و نمی توانند مانع آدم کشی و ناامنی شوند.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: موضوع فلسطین و قدس به یکی از نمادهای مظلومیت و ناتوانی جامعه جهانی برای حل و فصل عادلانه اختلافات و برقرای صلح و امنیت عمومی تبدیل شده است، در واقع یکی از نمونه های بارز بحران یک راهبرد و اراده جدی برای صلح و امنیت جهانی است.

وی ادامه داد: رژیم صهیونسیتی اقدام به اشغالگری کرده و جامعه جهانی نتوانسته است با یک مواجهه صحیح عدالت را برقرار کند و سالهاست که این روند ادامه دارد. مردم فلسطین نیز برای زندگی، عزت و حق تعیین سرنوشت خود و فرزندانشان سالهاست که مقاومت می کنند.

ابتکار گفت: با فشاری که در کرانه غربی و غزه به مردم وارد می شود عملا آنها را از یک زندگی سالم و به دور از فشار و محرومیت محروم کرده است.

وی تاکید کرد: تمام این اقدامات و فشارها علیه مردم مظلوم فلسطین مغایر با قوانین حقوق بشر و تمام کنوانسیون های بین المللی است که حق تعیین سرنوشت را برای انسان ها می شناسند. در چند سال اخیر شاهد جنگ های 6 روزه ، 30 روزه و چند ماهه بودیم که قربانیان اصلی این جنگ ها زنان و کودکان بی دفاع بودند.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: یک طرف این جنگ ها رژیم صهیونیستی با پیشرفته ترین سلاح ها و طرف دیگر مردم بی دفاع فلسطین با سنگ و دست های خالی قرار دارند که کاملا غیر عادلانه است، این روند در 17 روز گذشته در غزه همچنان ادامه دارد که اوج بی عدالتی علیه بشریت و نسل کشی است.

وی اظهار کرد: البته واکنش هایی از جامعه جهانی مشاهده شده است، اما کافی نیست، انتظار می رفت شورای امنیت قطعنامه ای قوی برای خاتمه مخاصمات و آتش بس در منطقه وضع کند که متاسفانه قطعنامه ای یا لحنی بسیار نرم صادر شده است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به نظر می رسد موضع شورای امنیت سازمان ملل متناسب با شدت حملات، گسترش کشتار و فجایع نیست؛ در واقع به نظر می رسد همه قصدشان نوعی مماشات با این رفتار رژیم صهیونیستی است.

وی افزود: متاسفانه سکوت و بی تفاوتی برخی کشورهای عربی و اسلامی را شاهد هستیم که جای تعجب دارد ، اتفاقات غزه در حالی رخ می دهد که گروه تندرو و افراطی داعش که با ادعای مسلمانی اما با دست های پنهان در حال کشتار مسلمانان هستند و جنایات متعددی را در عراق و سوریه به راه انداخته اند.

ابتکار گفت: وقتی به ریشه داعش نگاه می کنیم می ببنیم هیچ نسبتی با مسلمانی ندارد بلکه برای تشدید درگیری ها و کشتار از آن استفاده می کند که این موضوع بسیار نگران کننده است زیرا سعی در تشدید اختلاف بین شیعه و سنی دارند، این در حالی است که موضوعی مانند فلسطین کانون وحدت شیعه و سنی و تمام بشر دوستان است.

وی تاکید کرد: وضعیت مردم فلسطین و مظلومیت غزه به یک دین یا مذهب محدود نیست، چون اکنون به یک مساله جهانی تبدیل شده است.

ابتکار به اهمیت روز جهانی قدس در این زمینه تاکید کرد و گفت: روز قدس از یک سو نمادی از اعتراض به ادامه این تعدی گری ها و ظلم هاست و از سوی دیگر حمایت از مردم مظلوم فلسطین و غزه به عنوان یادگاری از امام راحل است.

وی با اشاره به کشتار کودکان بی دفاع در غزه اظهار کرد: امسال روز قدس می تواند نمادی از صلح طلبی و همبستگی بشریت برای نجات کودکان غزه و بی دفاع تمام دنیا باشد زیرا بدترین و زشت ترین نماد واقعه غزه کشتار کودکان بی دفاع است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

تازه های سایت