داعش وکیل زن عراقی را اعدام کرد

  • شنبه, 05 مهر 1393

گروه تروريستى "داعش " هفته گذشته سمیرا صالح النعیمی، وکیل عراقی مدافع حقوق بشر را در شهر موصل اعدام كرد.

به گزارش پایگاه خبری پویش مادران مسلمان به نقل از العربیه، به گزارش سايت هاى عراقى تعدادى از عناصر داعش، سمیرا را در ملاء عام در مرکز شهر موصل اعدام کردند.

خانم النعیمی یک هفته پس از دستگیری اش به دلیل محکوم کردن بمب گذاری در آرامگاه های مذهبی و توصیف عملکرد داعش به "اقدامی بربری"، اعدام شد.

این فعال حقوق بشر پس از اینکه از سوی داعش به "ارتداد"  متهم شده بود، هفته گذشته از خانه اش در منطقه النعیمی موصل، ربوده شده بود.

گفته می شود نحوه اعدام سمیرا النعیمی از طریق تیرباران صورت گرفت. داعش با پیشرط عدم برگزاری مراسم عزا، جسد وی را به بستگانش تحویل داد.

این در حالی است که خانواده سمیرا نعیمی از اثرات شکنجه بر بدن وی خبر دادند. بستگان النعمی در باره دلایل وجود آثار شکنجه بر جسم دخترشان  می گویند، سمیرا قبل از اعدام حاضر به "توبه" نشده بود. او اقدامات داعش در موصل را به "بربریت و توحش" توصیف کرده بود.

سمیرا صالح النعیمی از وکلای معروف و از مدافعان حقوق بشر در موصل بود. وی در زمینه دفاع از حقوق زندانیان و خانواده‌های آن‌ها بسیار فعال بود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

تازه های سایت