بیانیه پویش مادران مسلمان برای صلح به مناسبت ربودن دانش آموزان دختر در نیجریه

  • دوشنبه, 29 ارديبهشت 1393

به نام خدا

جامعه جهانی این روزها با رویداد نفرت انگیزی روبروست که طی آن دانش آموزان دختر نیجریه ای به جرم تحصیل، توسط گروهی افراطي موسوم به بوکوحرام از مدرسه ربوده شده اند. اين واقعه هولناك كه يادآور برخوردهاي عصر جاهليت با زنان و دختران است، انسان های آزاده را رنجانده و به واکنش واداشته است.
متاسفانه آنچه امروز به نام اسلام توسط گروههای چون بوکوحرام در نيجريه و برخي از ديگر كشورها رخ می دهد، نتیجه ای جز دامن زدن به خشونت و افراطي گري مذهبي ندارد. چنین اعمالی سیمای رحمانیت اسلام را مخدوش و این دین الهی را خشن، متوحش، بی فرهنگ و تجاوزکار جلوه می دهد. به نام کدام خدا دختران ربوده شده افریقایی را تهدید به بردگی و فروش می کنند و چرا مسلمانان عکس العمل درخوری را از خود نشان نمی دهند؟
مگر نه اینکه خداي ما، همان خدایی است که سوره «کوثر» را در شأن دختر پیامبر اسلام نازل کرد و در سوره «نساء» فرمود: ای اهل ایمان بر شما حلال نیست زنان را به اکراه و جبر به میراث گیرید.
چرا مسلمانان در چنین شرایطی در برابر ظلم های جاری بر جوامع خویش فرياد بر نمي آرند كه دین رحمان به زنان عزت بخشيد و فرمود: باي ذنب قتلت؟
«پویش مادران مسلمان برای صلح» که از مهم ترین اهدافش تلاش برای کاهش آسیب های وارده بر زنان و دختران است، ضمن  محکوم کردن این اقدام غیر انسانی و دینی از مسلمانان در سراسر دنیا می خواهد همه همت خود را برای اثبات چهره رحمانی اسلام و نفی خشونت و جهالت به کار گیرند.  
اردیبهشت 1393- می 2014

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

تازه های سایت